Posted by admin Květen - 11 - 2016 ADD COMMENTS

Na jaře vyrazily na šumavské tratě závodní vozy. Jako první jezdci historických vozidel, Rallye Vltava. Tam dlouho jel na prvním místě Éric Comas s Lancií, která ovšem do cíle nakonec kvůli technické poruše nedojela. Z vítězství se tak radoval Jensen s Porsche 911 RS. K vidění byla řada zahraničních i českých posádek, skoro 80 vozů. Přestávku vyplnily auta rallye Legend, tedy těch, kteří nezávodili na čas, přesto pro diváky rádi něco předvedli. Na klasiky jsme tak dlouho čekat nemuseli.  Jako první jel jeden z favoritů Jan Kopecký. Ten vedl od druhé rychlostní zkoušky a nakonec i zvítězil. Na druhém místě dojel jeho tovární kolega Tidemand. Třetí místo získal Valoušek, obhájil loňský bronz. Václav Kopecký tento rok jel s novým autem Persche 997 GT3, dojel na pátém místě. Páteční rychlostní zkoušky se konaly poblíž Klatov, jela se až do pozdních nočních hodin. Příjemným překvapením byl nárůst jezdců obou rallye a těch, kteří na to více šlapali. Letos byla nejbližší trať od nás u Vacova, v sobotu jsme se tam podívali na pěknou vracečku. Vidět byly jiskry od brzd, někteří projížděli zatáčkou na třech kolech a stop po gumách na vozovce přibývalo.

Tags : , Ostatní